Betel.tv na Youtube Betel na Facebooku

Jan Kenig

Pastor i starsi zboru » Jan Kenig

Jak wielki i łaskawy jest Bóg, mogę przekonywać się od samego początku mojego życia. To Bóg sprawił, że przyszedłem na świat w rodzinie w całości należącej do Chrystusa. Moi rodzice od początku byli dla mnie wzorem kochającego się małżeństwa. Od nich też nauczyłem się, że służba dla Boga jest jednym z fundamentów chrześcijańskiego życia.

Od urodzenia jestem też członkiem zboru "Betel" w Ustroniu. Wychowanie rodzinne oraz zborowe dało mi solidne podstawy do życia zgodnego z Bożą wolą. Swoje życie powierzyłem Jezusowi we wczesnej młodości, a jako nastolatek zrozumiałem, że Bóg powołuje mnie do służby wśród dzieci. W ten sposób już od kilkunastu lat jestem Bożym sługą, który przekazuję dobrą nowinę dzieciom. Od 2013 roku pełnię funkcję lidera służby katechetycznej w zborze "Betel". Z ogromną radością angażuję się również w służbę uwielbienia. Od 2014 roku pełnię funkcję starszego zboru.

W swoim życiu doświadczam na co dzień realności prawd zawartych w Słowie Bożym. Zgodnie z obietnicą zawartą w Ewangelii Mateusza 6:33 Bóg daje mi wszystko czego potrzebuję. To On postawił na mojej drodze Anię, cudowną kobietę, która od 2007 roku jest moją drugą połową. Moja żona również jest zaangażowana w służby katechetyczną i uwielbienia. Wspólnie cieszymy się z obfitości łask Bożych oraz z tego, że możemy służyć Jezusowi właśnie w zborze „Betel” w Ustroniu.